کاربرد سازه چادری

saze_chadori.jpg

از جمله مدرن ترین و نوین ترین انواع سازه های پارچه ای ، سازه چاری می باشد . این سازه ها به علت کاربرد سازه چادری ، در سالیان اخیر در کشورمان ، طرفداران بسیار زیادی پیدا نموده است . سازه چادری نوعی از سازه ها است؛ که در انواع با کیفیت خود، که در این شرکت به کار گماشته می شود، از طریق بکار گیری شل ها یا پوسته های برزنتی مقاوم، و با وزن بسیار کم و همچنین تهیه شده به وسیله ی صنعتی ترین و به روز ترین نوع ساخت آنها، توانایی پوشش اماکن با وسعت و دهانه ی زیاد و بزرگ را فراهم نموده است.

از مهم ترین مزیت های کاربرد سازه چادری ، می توان به، به صرفه بودن این نوع سقف، عمر مفید بسیار بالا و مقاومت زیاد آنها در برابر عوامل جوی و حتی استهلاک های عمدی یا سهوی انسانی یا طبیعی، اشاره نمود. همچنین با توجه به وزن بسیار کمتر سازه های چادری ، در تناسب با مصالح ساختمانی دیگر، به میزان بسیار مشهودی می توان از میزان وزن نگهدارنده ها و پروفیل های آن کاست، به نحوی که کاربرد سازه چادری در یک مکان می تواند ، حدودا 50 درصد یا بیشتر ، از وزن نهایی سازه را کم کند که این خود سبب پایین آمدن کلی وزن سازه، به میزان بسیار بالایی است . از دیگر ویژگی های کاربرد سازه چادری ، می توان به ایجاد صدمه ی بسیار کمتر به افراد و همچنین سازه ی اصلی، در هنگام احتمالی زلزله اشاره نمود.
اما شاید برای شما سوال باشد که این نوع سازه و سقف برزنتی در چه مکان هایی کاربرد دارد و به طور کلی کاربرد سازه چادری ، چیست و کجاست ؟
کاربرد سازه چادری در چه محل هایی صورت می گیرد ؟
سازه های چادری می توانند تنها به عنوان سقف به کار گرفته شوند و هم کاربرد آن می تواند ، به طور کلی در ساخت یک سازه ی کاملا چادری مورد استفاده قرار گیرد. به همین علت و ویژگی های بسیار منحصر به فرد انواع سازه چادری ، که به برخی از آنها اشاره کردیم، است که این نوع سازه و کاربرد سازه چادری محبوبیت زیادی را در میان قشرهای مختلف پیدا کرده است. اما با توجه به عنوان بحث در ارتباط با کاربرد سازه چادری ، می توان برخی از انواع کاربرد سازه چادری را به شرح زیر خلاصه نمود :
سقف آمفی تئاترها و حتی کافی شاپ های روباز و در محیط های غیر بسته
سقف اماکن تشریفاتی همچون تالارها و دیگر سالن های تشریفاتی
سقف آلاچیق های باغی
سقف گلخانه ها و یا محیط های آمایشی تربیت گل و گیاه
این موارد ، کاربرد این نوع سازه را در مقیاس های تقریبا کوچک نشان می دهد. در حالی که کاربرد سازه چادری با توجه به قدرت بالای آنها در برابر مقاوم بودن نسبت به بسیاری از عوامل جوی – محیطی می تواند در مقیاس ها و اسکیل های بسیار بزرگ تری هم به کار گرفته شود که از جمله آنها می توان به موارد زیر اشاره نمود :
سقف های وسیع و بزرگ برا ی اماکنی همچون استادیوم های روباز ورزشی ، استخرهای بزرگ و ...
کاربرد به عنوان سقف ایستگاه های قطار درون شهری و همچنین برون شهری
مسقف کردن ایستگاه های متفاوت اتوبوس ها چه اتوبوس های جهت تردد در شهر و چه سقف ایستگاه های بین شهری
این موارد تنها گوشه ی بسیار کوچکی از موارد کاربرد سازه های چادری را نشان می دهد و به طور کلی می توان گفت که این سازه ها با توجه به بهینه بودن بسیاری از عوامل در تناسب با دیگر مصالح ، کاربرد بسیاری دارند و کاربرد سازه چادری به بسیاری از اماکن می تواند کمک کند تا ویژگی هایی منحصر به فرد و بسیار در عین حال زیبا داشته باشند.
اجرای سازه چادری
یکی از مزیت های بسیار مهم ، در کاربرد سازه چادری ، سهولت تقریبا بسیار ساده ی اجرای سازه چادری و برقراری این نوع سازه می باشد. سازه های چادری ، اگر به عنوان سقف به کار گرفته شوند ، می توانند بسیار ساده اجرا شوند و از مزیت های بزرگ و پر اهمیت آنها می توان به عدم نیاز به ستون در وسط سازه ، با توجه به انتظار کارفرما اشاره نمود.
اما نباید این سهولت در ناایمن بودن سازه چادری ، اشتباه گرفته شود. به طور خلاصه برای نصب یک سازه نیاز به افراد متخصص و کارشناسان نخبه ، و مهم تر از آن مدل نمودن آن پیش از اجرا از طریق نرم افزار ها وجود دارد . اجزای انواع سازه با توجه به کاربرد سازه چادری ، را می توان به فونداسیون ، ورق های فلزی پایه و انکر بولت ها، اتصال های قوی و چند سویه یا دوسویه ، جوش مناسب و الکترود های مقاوم در برابر میزان بار وارده جانبی و دیگر اجزا اشارنمود.
طراحی سازه چادری
همان گونه که عنوان گردید، تیم متخصص و نخبه ای که نصب سازه را بر عهده دارد و در این شرکت با تجربه ای بسیار زیاد ، توانسته رضایت مشتریان را به خود جلب نماید، پیش از اجرا، با مدل نمودن سازه از طریق نرم افزار های متفاوت ، طرح های متفاوتی را، جهت طراحی سازه چادری به کارفرما ارائه می دهد. در صورت پسندیدن هر یک از طرح ها تیم متخصص با بارگذاری و محاسبه آن ، مبادرت به اجرای اصولی طرح در کمترین زمان ممکن، به صرفه ترین قیمت، و همچنین ایمن ترین حالت ممکن می نماید.
برزنت شمعی چیست؟
برزنت نسوز
 

نظرات

اولین کسی باشید که نظر ارسال میکند
عضو سایت هستید؟ وارد سایت شوید
مهمان
دوشنبه, 24 خرداد 1400

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://chador24.ir/